Zalety ściany z roślin stabilizowanych

Zależy Ci na tym, by odmienić wygląd mieszkania, biura lub lokalu usługowego? Istnieje bardzo dobry, a zarazem prosty sposób na to, by wnętrze zyskało całkowicie nowy charakter. W ostatnim czasie na popularności zyskują ozdoby takie jak obrazy z mchu dekoracyjnego – świetne do większości pomieszczeń: od salonów, przez sypialnie i kuchnie, aż po przestrzenie biznesowe.

Czołowe zalety ściany z roślin stabilizowanych

Największą zaletą, z jaką wiążą się żywe obrazy z mchu, jest oczywiście unikatowa stylistyka. Tego typu instalacje dekoracyjne wpływają na odbiór estetyki wnętrza, a osoby, które przebywają tam, gdzie są zielone ściany, mogą zauważać poprawę samopoczucia. Zieleń może oddziaływać w sposób uspokajający i ułatwiać relaks, a ponadto stanowi bardzo dobry punkt, na którym można skupić wzrok, aby możliwe było odpoczęcie od wszechobecnych ekranów emitujących niebieskie światło.

Szczególnym rodzajem zielonych ścian są dekoracyjne obrazy z mchu stabilizowanego – czyli takiego, który został zachowany w swojej formie na stałe. Impregnowany chrobotek, mimo, iż wygląda jak żywa roślina, nie wymaga podlewania ani nawożenia, a zatem jest bardzo prosty w pielęgnacji. Wystarczy od czasu do czasu delikatnie usunąć osadzający się na nim kurz oraz naturalne pyłki, by móc cieszyć się pełnią jego piękna. Obraz z mchu w salonie jest więc opcją idealną dla osób zabieganych, które nie są w stanie poświęcać czasu na pielęgnowanie ogrodu wertykalnego.

Stabilizowany chrobotek dekoracyjny – zielone ściany doskonale wpiszą się w każde wnętrze

Inną zaletą tego typu ozdób jest ich uniwersalność. Dzięki niepodważalnemu urokowi zielonego mchu, połączonego z innymi, stabilizowanymi roślinami, zielone obrazy pasują do większości aranżacji – niezależnie od stylu, w którym zostały one zaprojektowane. Nowoczesnym i minimalistycznym pomieszczeniom dodadzą odrobiny energii i żywiołowości, zaś tym w tych klasycznych wprowadzą cenny element natury, dzięki któremu piękno mebli oraz innych dekoracji zostanie skutecznie podkreślone.

Podobne wpisy