Jak udekorować ścianę w biurze?

Nowoczesne przestrzenie biznesowe projektowane są w taki sposób, aby praca w nich przebiegała w sposób komfortowy oraz ergonomiczny. W dbaniu o dobre samopoczucie pracowników i klientów ogromne znaczenie ma też dobór odpowiednich dekoracji. Istnieje mnóstwo popularnych rozwiązań, które doceniane są zarówno przez architektów, jak i oczywiście zarządców biur, a jednym z nich są żywe obrazy z mchu.

Pomysł na oryginalne zaaranżowanie przestrzeni biznesowej

Obraz z mchu w biurze wizualnie wzbogaci oraz podkreśli piękno każdego wnętrza. To uniwersalna dekoracja, która idealnie sprawdzi się w przypadku zarówno obiektów projektowanych w stylach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Roślinne, zielone ściany z chrobotka stabilizowanego fenomenalnie prezentują się w zestawieniu z popularnymi ostatnio akcentami industrialnymi oraz glamour, a w przypadku wnętrz biur urządzonych w stylach minimalistycznych, będą stanowiły dekorację, która skutecznie ożywi całą aranżację.

Taka instalacja jest bardzo prostym oraz wygodnym sposobem na całkowitą zmianę wyglądu pomieszczenia. Tym, co w szczególności przemawia na korzyść ścianek z roślin żywych bądź stabilizowanych, jest ich unikatowe piękno oraz banalnie łatwa pielęgnacja.

Szczególnym rodzajem porostu, który wykorzystywana jest do tworzenia zielonych ścian w biurach, jest mech dekoracyjny. Obrazy z roślin stabilizowanych, w tym np. chrobotka, nie wymagają podlewania oraz nie muszą być wyeksponowane bezpośrednio na światło słoneczne. Urok roślin zachowany został w nich na stałe – dzięki procesowi impregnacji, mech już zawsze będzie prezentował się jak żywy. Bez konieczności podlewania, nawożenia, strzyżenia czy lokowania w odpowiednim miejscu.

Dekoracyjne obrazy z mchu stabilizowanego – mnóstwo możliwości aranżacyjnych

W przypadku przestrzeni biurowych istnieje całe mnóstwo opcji na wykorzystanie tego typu dekoracji. Z całą pewnością dobrym miejscem na zainstalowanie takiego roślinnego obrazu będą recepcje oraz halle wejściowe, gdzie budowane są pierwsze odczucia klientów. Zielona ściana z żywego lub stabilizowanego chrobotka z pewnością wpłynie na pozytywny odbiór pomieszczenia, ale też przykuje uwagę oraz wzbudzi zainteresowanie potencjalnych partnerów.

Podobne wpisy