Jak powstaje obraz z mchu?

Nowoczesne instalacje ścienne, które całkowicie odmieniają wizerunek wnętrza, stają się coraz popularniejsze. W szczególności serca miłośników estetycznych aranżacji zdobywają żywe obrazy z mchu, które w pomieszczeniach wprowadzają elementy autentycznego piękna natury. Alternatywą dla tego typu dekoracji są obrazy z chrobotka stabilizowanego – czyli takiego, którego forma została uwieczniona na zawsze. Jeśli jesteś ciekaw, jak powstają tego typu ozdoby – zachęcamy do lektury!

Mech dekoracyjny – idealny sposób na to, by ożywić pomieszczenie

Obrazy na ścianach sprawiają, że lokal staje się bardziej intrygujący. Choć tradycyjne dzieła sztuki wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, to miłośnicy nowoczesnych rozwiązań coraz śmielej wertują sieć w poszukiwaniu rozwiązań unikatowych oraz nietuzinkowych. Z całą pewnością za takie można uznać mech na ścianę. Autentyczne rośliny, które wyglądają na żywe dzięki temu, że zostały poddane procesowi stabilizacji, wykorzystywane są w tworzeniu wyjątkowych obrazów.

Na stałe zapisują się one w pamięci wszystkich osób, które kiedykolwiek widziały je na własne oczy. Sprawiają, że nawet surowe, industrialne aranżacje zyskują nowe życie i sprzyjają tworzeniu aranżacji nietuzinkowych, całkowicie odmieniających wygląd pomieszczenia.

Jak powstają żywe obrazy z mchu dekoracyjnego na ścianę?

Pierwszym etapem tworzenia takiej unikatowej, ściennej konstrukcji jest opracowanie wizualizacji, jak całość ma się prezentować na koniec. Kiedy projekt jest gotowy, osoba wykonująca instalację z żywego chrobotka dekoracyjnego, przystępuje do przygotowania ramy oraz podłoża, do którego będą klejone rośliny. Ważne jest stosowanie takich preparatów, które zapewnią mchowi odpowiednią stabilizację oraz sprawią, że nie będzie on odpadał.

Po stworzeniu kompozycji, która odpowiada pierwotnemu założeniu oraz przytwierdzeniu mchu dekoracyjnego do podłoża, przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakości. Jeśli wyrazisz takie życzenie, żywy, zielony obraz na ścianę może być dodatkowo udekorowany taśmami oświetleniowymi LED, które sprawią, że nawet po zmroku instalacja będzie prezentowała się spektakularnie.

Podobne wpisy